14.12.2016 [středa] - 18.12.2016 [neděle], zveřejněno: 17.12.2016, kategorie: Akce

Vydejte se na životní cestu do Mexika s návštěvou Guadalupe a Acapulca

Vydejte se na životní cestu do Mexika s návštěvou Guadalupe a Acapulca

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové

zve pro seniory a další zájemce na

Zájezd do Mexika s návštěvou Guadalupe a Acapulca

 

Splňte si svůj životní cestovatelský a poutní sen a vydejte se na tento mimořádný zájezd do úchvatného Mexika s námi!

Průvodcem zájezdu bude zkušený P. ThDr. Štefan Novotný PhD., rektor Kněžského semináře v Košicích, biblista a autor odborných knih.

Termín: 5. 3. – 15. 3. 2017

Cena: 46.600,- Kč

Aktuálně bereme pouze náhradníky!

 V ceně je zahrnuto:

  • 8x hotelové ubytování s polopenzí
  • mezinárodní letenka Vídeň - Mexico City - Vídeň
  • letištní poplatky
  • transfer z Brna na letiště Vídeň a zpět
  • doprava luxusním autokarem během programu
  • komplexní cestovní pojištění
  • pojištění insolventnosti
  • vstupy
  • místní průvodce
  • průvodce - kněz

V ceně není zahrnuto: obslužné 80,- USD (platí se na místě)

Program zájezdu:

1. den: Transfer z Brna na letiště do Vídně, následně odlet do Mexico City. Nachází se v nadmořské výšce 2240 m n. m.

2. den: Brzy ráno přílet do Mexico City, krátký oddych, odjezd do Guadalupe - nejslavnější poutní místo Latinské Ameriky. Prohlídka staré a nové baziliky Panny Marie Guadalupské, kde se uchovává zázračný obraz Panny Marie. Náboženský program. Odpoledne prohlídka Mexiko City, hlavní náměstí Zocalo, katedrála, Národní palác s překrásnými freskami od Diego Rivera, které znázorňují historii Mexika. Večeře, ubytování.

3. den: Po snídani návštěva Tlatelolco, kde se nachází kostel apoštola sv. Jakuba. Zde byl pokřtěn sv. Juan Diego v roce 1529. Odtud chodil často pěšky do Cuautitlan, kde bydlel. Na tomto místě dnes stojí kostel. Pokračování přes Tulpetlac, dnes předměstí Mexico City, návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacan. Je vzdálena od Mexico City 50 km. Prohlédnete si pyramidu Slunce, pyramidu Měsíce, zbytky původních paláců a Třídu mrtvých. Návrat do Mexico City. Večeře, ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do Puebly, která se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre del Sur a je obklopena sopkami Popocatepetl, Iztaccihuati, Pico de Orizaba a Malinche. Puebla leží ve výšce 2200 m, je čtvrtým největším mexickým městem. Návštěva vesničky Cholula s kostely z 18. století, kde se prolínají vlivy indiánského umění a křesťanského náboženství. Tonantzintla - jeden z nejvýznamnějších kostelů v indiánském barokním slohu. Stavěli ho téměř 300 let. Interiér je celý pozlacený. Večeře a ubytování.

5. den: Po snídani prohlídka Cacaxtla - archeologické naleziště objevené asi před 30 lety, s unikátními starými freskami na přírodní desce o rozměrech 200x25 metrů. Olmécko-xicalanská civilizace obchodníků a bojovníků po sobě zanechala velmi realistické nástěnné malby v zářivých barvách, většinou představují krvavé válečné motivy. Večeře a ubytování.

6. den: Po snídani odjezd do jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst v zemi Taxco. Tomuto koloniálnímu skvostu přinesla bohatství těžba stříbra. Město bylo vystavěno na vrcholu hory, v níž se stříbro těžilo a Taxco je svými stříbrnými výrobky proslulé dodnes. Dominantou města je kostel Santa Priscila. Večeře, ubytování.

7. den: Po snídani odjezd k pobřeží Tichého oceánu do proslulého letoviska Acapulco, které získalo popularitu díky hollywoodským filmům. Návštěvníky přitahuje především pobřežní promenáda, hlavní náměstí, pevnost San Diego, množství diskoték, barů a klubů. Milovníci adrenalinu si přijdou na své na vysokých útesech La Querbrada, odkud skáčou skokani do vody. Ubytování v Acapulcu. Večeře.

8. den: Snídaně, celodenní odpočinek na plážích v Acapulcu, večeře, ubytování.

9. den: Snídaně, odjezd do Cuernavaca, které je díky své stálé teplotě kolem 27 oC nazýváno městem "nekonečného léta". Prohlídka města. Nachází se zde katedrála, která je nejznámější na americkém kontinentu a palác El Palacio de Cortés, odkud španělský dobyvatel Cortés v letech 1522-32 vládl. Pokračování do Mexico City, večeře a ubytování.

10. den: Snídaně, program v Mexico City podle vlastního výběru, osobní volno, nákupy, eventuálně opětovná návštěva Guadalupe. V podvečer transfer na letiště, odlet ve večerních hodinách.

11. den: Přílet do Vídně ve večerních hodinách a následně transfer do Brna.

Program je spojen s každodenní mší sv.

Přihlášky a info:

Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 495 063 661

Těšíme se na setkání s vámi!

 

 

 

 

Zajezd_Gruzie_banner

 
Nahoru