21.08.2016 [neděle], zveřejněno: 11.08.2016, kategorie: Akce

Vydejte se na zajímavý zájezd na Kypr s biskupem Janem Vokálem

Vydejte se na zajímavý zájezd na Kypr s biskupem Janem Vokálem
Anketa
Navštívili jste někdy ostrov Kypr?
Ano (36%)
 
Ne (32%)
 

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové zve
seniory a další zájemce na mimořádný

Zájezd na Kypr

po stopách apoštola Pavla a k hrobu sv. Barnabáše, jižní a severní část ostrova

s biskupem Janem Vokálem

Termín: 25. 9. – 1. 10. 2016          Cena: 23.400,- Kč

Obsazeno!

V ceně je zahrnuto: transfer z Brna na a z letiště Vídeň, letenka Vídeň – Larnaka – Vídeň, letištní poplatky, 6x hotelové *** ubytování se snídaní, 5x večeře (hotel cca 150 m od pláže s bazénem), odborný průvodce, anglicky mluvící průvodce během prohlídek a během transferu, doprava klimatizovaným autobusem po trase, transfery z/na letiště, asistence partnera na letišti, 24 hod. linka první pomoci, denní návštěva na hotelu a organizování programu, vstupy do archeologických částí během programu, komplexní cestovní pojištění

V ceně není zahrnuto: obslužné, které představuje částku 30,- EUR (platí se na místě průvodci), fakultativní výlety

Program (duchovní doprovod zajistí královéhradecký biskup Mons. JUDr. Ing. Jan Vokál, JU.D.!):

1. den: V odpoledních hodinách sraz v Brně, transfer na letiště, odlet z Vídně ve večerních hodinách. Po příletu transfer na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani odpočinek na pláži, večeře. Eventuálně fakultativní výlet.

3. den: Po snídani návštěva Pafos se zastávkou v Petra tou Proniou – rodiště Afrodity. Pafos leží na západním pobřeží ostrova a je jedním z nejdůležitějších archeologických míst Kypru. Celé město je zapsáno na oficiálním seznamu UNESCO největších kulturních a přírodních pokladů světového dědictví. Pafos je významný zejména díky své náboženské historii. Sv. Pavel navštívil toto město v doprovodu sv. Barnabáše, byl zajat Římany a zbičovaný ještě předtím než římský guvernér Pafosu Sergius Paulus konvertoval ke křesťanství. Agios Neofytos, tento klášter byl založen kolem roku 1200 kyperským poustevníkem a spisovatelem Neofytosem. "Engleistra". Jeskyně, kterou poustevník vytesal do skály, je pokryta uměleckými byzantskými nástěnnými malbami, které jsou datovány do 12. až 15. století. Kato Pafos, kde navštívíme kostel Panagia Chrysopolitissa, postavený ve 13. století na ruinách rozsáhlé raně křesťanské baziliky. Sloup sv. Pavla, u něhož byl podle legendy v roce 45 bičován. Odpoledne návštěva archeologického parku, kde navštívíte Dionisiův, Aionův a Theseusův dům. Návštěva přístavu v Pafosu. Návrat do hotelu, večeře, ubytování.

4. den: Po snídani návštěva jednoho z největších archeologických částí Salamis. Patřilo mezi deset královských měst, zmínka o této osadě se poprvé objevila v roce 709 před naším letopočtem ve spojitosti se syrským králem Sargonem II. Nachází se zde i hrob sv. Barnabáše, klášter, divadlo, pozůstatky římských lázní. Odpoledne odjezd k opevnění Famagusty, archeologické místo, budeme putovat po stopách sv. Pavla a navštívíme katedrálu sv. Mikuláše. Návrat do hotelu, večeře, ubytování.

5. den: Po snídani přesun do Nikósie. Nádherný výhled na město z benátské zdi, zelená linie, vstupní brána Famagusty, arcibiskupský palác. Katedrála sv. Jana, byzantské muzeum. Možnost nákupů v nákupním centru a v obnoveném "Laiki Geitonia" (místní umění, šperky, keramika). Odpoledne návštěva hrobky a kláštera sv. Herakleia. Návrat do hotelu, večeře, ubytování.

6. den: Po snídani návštěva kouzelné vesničky Omodos, která je známá výrobou speciální krajky pomocí jehly. Na místním trhu si ji můžete koupit. Je tu známý kostel a klášter Svatého Kříže a Mikuláše (UNESCO). Pokračujete návštěvou staré části vesnice Kakopetria s tradiční architekturou. Odpoledne návštěva byzantského kostela Panagia tis Podithou v Galata, který se stal později i klášterem. Byl postaven v roce 1502, malby jsou v italsko-byzantském stylu, který se objevil na ostrově koncem 15. století Později odpoledne návrat do hotelu, večeře a ubytování.

7. den: Brzy ráno transfer z hotelu na letiště a následně odlet do Vídně, z Vídně transfer do Brna.

Přihlášky a info: Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 495 063 661, mobil: 737 215 328, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz. Těšíme se na setkání s vámi!

 

 

 

 

Zajezd_Gruzie_banner

 
Nahoru